SİZE ULAŞALIM

ORLANDO HAKKINDA

Amerika’da okul imkanları, gençlik spor kulüpleri başarısı ve düşük suç oranı açısından en iyi 3 şehri arasında bulunan Orlando, yatırım değeri ve yaşanabilirlik anlamında da son yıllarda kendi başına bir markaya dönüştü. Her yıl Türkiye’ye gelen turist sayısının neredeyse iki katı kadar insanı ağırlayan şehir, turistlerin en çok rağbet ettiği Amerikan şehirlerinden biri.

Amerika Birleşik Devletleri’nin 50 eyaletinden biri olan Florida’da bulunan Orlando; yıl boyunca güneşli olan havası, yüksek hayat kalitesi ve cazibesi ile, dünyanın her yanından insanların akın ettiği popüler bir şehirdir. Ayrıca, merkezi lokasyonu sayesinde kısa bir araba yolculuğu ile Meksika Körfezi, Atlantik Okyanusu ve Daytona Sahili’ne ulaşabilirsiniz.

Sadece 2015 yılında aldığı ziyaretçi sayısı, %90’ı ülke içinden olmak üzere 66 milyondan fazladır. Eğlence ve heyecanın merkez üssü sayılan Orlando’daki, efsanevi eğlence parkları, muhteşem müzeleri ve şehrin sunduğu diğer turistik olanakları ziyaret etmek kabaca bir hesapla 67 gün sürecektir.

Nüfus

Orange, Osceola, Seminole ve Lake beldelerinden oluşan Orlando metropolünde, 2.1 milyondan fazla insan ikamet eder ve yaş ortalaması 36’dır. 100 yıllık geçmişi olan bölgede, Orlando şehri, Orange Belediyesi içerisinde yer alır. Orlando bölgesi, toplamda 1.04 milyon hektarlık arazi üzerine kurulmuştur.

Sizi Arayalım

golden palm homes'un haberlerinden telefon, sms ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum.